Zalety korzystania z oświetlenia LED

Zalety korzystania z oświetlenia LED

Dom i ogród

Lampy LED nie są nowym wynalazkiem, są stosowane w urządzeniach elektronicznych od lat 60. Dopiero jednak od niedawna lampy LED zaczęły zastępować tradycyjne żarówki.

Zalety lamp ledowych

Lampy LED początkowo traktowano trochę nieufnie, pierwsze lampy ledowe były przy tym jak na polskie warunki bardzo drogie. Z czasem jednak zaczęto kupować lampy ledowe coraz częściej. Okazało się bowiem, że lampy ledowe są wyjątkowo energooszczędne. Oświetlenie ledowe może być wykorzystywane niemal w każdym wnętrzu. Bardzo małe rozmiary diod LED sprawiają, że stosuje się je także w wyjątkowo trudno dostępnych miejscach. Oświetlenie ledowe bardzo chętnie wykorzystujemy w roli oświetlenia dekoracyjnego: diody Led mogą emitować nie tylko białe światło. Stosujemy oświetlenie ledowe w każdym pomieszczeniu swojego domu niezależnie od tego, jaki styl aranżacji wybraliśmy. Oświetlenie to pasuje do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym i nowoczesnym. Plusem tego oświetlenia jest także to, że można stosować je również w roli oświetlenia zewnętrznego.

Czy oświetlenie LED ma wady?

Nie ma produktu pozbawionego wad; największą wadą oświetlenia ledowego jest to, iż jest ono wrażliwe na przepięcia. W zasadzie jest ich jedyna wada, która nie powinna nas zniechęcać do ich stosowania. Oświetlenie LED ma bowiem znacznie więcej zalet; lampy ledowe są nie tylko energooszczędne, ale także odporne na uszkodzenia mechaniczne, a czas ich pracy jest o wiele dłuższy niż tradycyjnych żarówek. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.