Węgiel kamienny: co proponują nam dostawcy?

Węgiel kamienny: co proponują nam dostawcy?

Przemysł

Paliwem, które obecnie jest bardzo często wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych jest węgiel. Świetnie sprawdza się on w ogrzewaniu, zapewniając na długo pożądane w zimie ciepło. Jak się okazuje, oferowany w sprzedaży węgiel może mieć różną formę. Każda z nich ma swoje inne cechy charakterystyczne. Jest tak bez względu na to, czy chodzi o importowany węgiel, czy o węgiel krajowy.

Najgrubsze rodzaje węgla

Jeśli chodzi o grupy węgiel kamienny, to w sprzedaży dostępny jest węgiel kostka oraz orzech. Ten pierwszy charakteryzuje się największą kalorycznością. Tym, co przemawia na jego korzyść jest również niska zawartość popiołu. Taki węgiel bardzo długo utrzymuje żar, co również jest jego ogromną zaletą. Jeśli zależy nam na zakupie węgla kalorycznego, który będzie długo się spalał, ten w formie kostki to naprawdę dobry wybór. Węgiel orzech jest nieco drobniejszy niż kostka, ale również ma bardzo dobre właściwości. Tym, co zasługuje na podkreślenie jest niewielka zawartość popiołu. Jest to cecha istotna dla tych wszystkich, którzy chcą, aby ich piec służył jak najdłużej.

Węgiel kamienny drobniejszy

Do tego rodzaju węgla zalicza się między innymi tak zwany groszek. To węgiel, który nadal ma naprawdę dobre właściwości. Podobnie jak orzech cechuje go niska zawartość siarki. W związku z tym jego stosowanie nie odbija się negatywnie na piecu. Węgiel kamienny gwarantuje w zimie ciepło. W sprzedaży dostępny jest zarówno importowany węgiel, jak i węgiel krajowy. Jeśli temat ten Cię zainteresował, odsyłamy do naszego innego artykułu, dzięki któremu poznasz węgiel kamienny bliżej.