Garść informacji o oświetleniu LED

Garść informacji o oświetleniu LED

Dom i ogród

Oświetlenie LED pojawiło się w naszych domach kilka lat temu. Bardzo szybko ten typ oświetlenia zaczął cieszyć się dużą popularnością. W związku z tym coraz mniej osób decyduje się na korzystanie z tradycyjnych żarówek.

Jakie zalety mają diody LED?

Oświetlenie LED ma mnóstwo zalet, dlatego stało się alternatywą dla tradycyjnych źródeł światła. Oświetlenie LED spotkamy zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w naszych domach. Możliwości wykorzystania tego oświetlenia jest mnóstwo, ale nie jest to główny powód jego popularności. Na popularność oświetlenia LED największy wpływ miał fakt, iż diody LED są wyjątkowo energooszczędne. W porównaniu z klasyczną żarówką dioda LED pobiera od 80 do 90 procent mniej prądu. Do tego diody mogą pracować o wiele dłużej od tradycyjnych żarówek, są także bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Możliwości oświetlenia ledowego

Wykorzystani diod LED umożliwia uzyskanie światła w bardzo różnych kolorach. Wytwarzanie diod LED nie wiąże się z wykorzystaniem żadnych szkodliwych substancji, oświetlenie LED jest więc o wiele bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Diody LED wykorzystywane są dzisiaj nie tylko w postaci żarówek. Bardzo często pojedyncze diody montuje się w specjalnych taśmach, które następnie wykorzystywane są jako rodzaj oświetlenia dekoracyjnego. Plusem oświetlenia LED jest również to, że diody zapalają się natychmiast po tym, jak naciśniemy włącznik światła. Również ich wyłączenie następuje natychmiast. Kupując oświetlenie Led wybierajmy to o ciepłej barwie.