Ważne zalety PVC

Ważne zalety PVC

Budowa i remont

Membrany dachowe PVC są bardzo chętnie wykorzystywane podczas budowy dachów w budynkach w budowie od zera i do naprawy dachów w budynkach już oddanych do użytku. Ze względu na właściwości materiału membrana dachowa tego typu ma wiele zalet.

Membrana dachowa – uniwersalna

Membrana dachowa tego typu wykorzystywana jest jako warstwa hydroizolacyjna w izolacji ścian, sufitów, podstaw, podczas różnych połączeń, gdy konieczne jest stworzenie dla nich ochrony. Także podczas układania tuneli lub układania piwnic. Ponieważ polichlorek winylu praktycznie nie ma ograniczeń w użyciu, wykonana z niego membrana może być stosowana w budowie obiektów do dowolnego celu: domowego, inżynieryjnego, technicznego. Ma doskonałą wodoodporność, a także jest w stanie wytrzymać temperatury krytyczne dodatnie, jak i ujemne. Zaleca się stosowanie go nawet w warunkach intensywnego tworzenia się lodu lub w miejscach, w których woda często zamarza.

Żywotność tego materiału wynosi co najmniej pół wieku, a nowe osiągnięcia w dziedzinie technologii wytwarzania umożliwiły obniżenie kosztów procesu. Dzięki temu cena membrany dachowej zaczęła spadać. A korzyści ekonomiczne są zawsze jednym z głównych priorytetów w budownictwie. Co więcej, nie wpływa to na jakość materiałów budowlanych.

Inne zalety PVC

Taka membrana dachowa jest bardzo lekka, co oznacza, że jej zastosowanie zminimalizuje obciążenie konstrukcji. A jego skład obejmuje składniki stabilizujące w celu zmniejszenia stopnia palności. „Spawanie” odbywa się strumieniem gorącego powietrza lub metodą kleju, co oznacza, że ryzyko pożaru jest zminimalizowane.