Membrana dachowa - zastosowanie

Membrana dachowa – zastosowanie

Budowa i remont

Membrana dachowa jest nowoczesnym materiałem, który chroni dachówkę przed opadami atmosferycznymi, kondensacją i gromadzeniem się pary w izolacji.

Do czego służą membrany dachowe?

Membrana dachowa jest stosowana w następujących przypadkach:

  • Jeśli istnieje różnica temperatur między podłogami – na przykład, jeśli strych nie jest ogrzewany zimą lub jest ogrzewany okazjonalnie;
  • Jeśli występuje różnica temperatur między okładziną wewnętrzną i zewnętrzną – na przykład z ogrzewanym poddaszem w zimnych porach roku;
  • Jeśli zastosowane zostaną metalowe pokrycia dachowe, na wewnętrznej powierzchni dachu powstanie kondensacja z powodu różnic temperatur, które niszczą powłokę.

Membrana dachowa uwalnia nadmiar pary na zewnątrz, chroniąc jednocześnie przed dostaniem się wody do domu. Jedynym warunkiem zastosowania membran jest dobra wentylacja. Bez swobodnego obiegu powietrza membrany dachowe są nieskuteczne, dlatego nawet na etapie montażu dachu należy zapełnić wszelkie technologiczne szczeliny między izolacją, hydroizolacją a dachem wymagane przez producenta.

PVC materiał optymalny

Polichlorek winylu jest uniwersalnym materiałem pod względem zastosowania. W przypadku membrany dachowej stanowi on również podstawę, nadając jej takie podstawowe cechy, jak wytrzymałość i elastyczność. Firmy produkcyjne nie poprzestają na jednym sprawdzonym składzie tego materiału. „Formuła” jest ciągle ulepszana, dodawanych jest coraz więcej nowych cech, tak aby membrana ostatecznie, jak najlepiej spełniała swoje zadanie.