Jaki rodzaj ogrzewania w domu wybrać?

Jaki rodzaj ogrzewania w domu wybrać?

Dom i ogród

Obecnie tematyka nowoczesnego i ekologicznego ogrzewania stała się bardzo popularna. Dużo się mówi o ekologicznych pompach ciepła oraz o programie czyste powietrze, choć istnieje wiele rodzajów ekologicznego ogrzewania, nie tylko wspomniane wyżej pompy ciepła Poznań. Tutaj spróbujemy porównać jakie właściwości mają pompy ciepła oraz czym wyróżniają się piece indukcyjne i który sposób ogrzewania lepiej wybrać. Jeżeli nie wiesz jakie źródło ciepła wybrać do swojego domu, ten artykuł jest na pewno dla ciebie.

Nie wszystkie urządzenia do ogrzania domu są tanie

Mimo że obecnie bardzo zachwala się panele fotowoltaiczne, rekuperatory i inne źródła ciepła, nie wszystkie z nich są tak tanie w eksploatacji jak prezentowane jest w obszernych artykułach. Każda hurtownia instalacyjna ma swój cennik i nawet jeżeli dana instalacja będzie w przyszłości oszczędna, na jej założenie musimy wyłożyć dość sporo pieniędzy. Jeżeli chcemy natomiast porównać pompę ciepła z piecem indukcyjnym, możemy śmiało powiedzieć że pompa ciepła nie zawsze jest tańsza. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi i innymi nowoczesnymi rozwiązaniami, w aspekcie wieloletnim pompa ciepła staje się tańszym źródłem ciepła. Jeżeli jednak nie korzystamy z innych nowoczesnych systemów, piec indukcyjny może być tak samo drogi jak pompa ciepła.

Wybierz instalację fotowoltaiczną

Dlatego decydując się na ogrzewanie zasilane energią elektryczną, warto pomyśleć o montażu instalacji fotowoltaicznej. Dzięki niej możemy znacznie obniżyć rachunki za prąd, a w takiej sytuacji zarówno pompa ciepła jak i piec indukcyjny będą należały do ekologicznych i tanich sposobów ogrzewania. Dodatkowo piec indukcyjny ma bardzo wiele zalet, jest naprawdę niewielkich rozmiarów i ma o wiele wyższą wydajność niż pompa ciepła.