Praktyczne programy dla branży logistycznej

Praktyczne programy dla branży logistycznej

Dla firm

Informatyzacja jest w stanie pomóc nam praktycznie w każdej dziedzinie życia. Transport jest tutaj wyjątkowo ważnym polem do popisu dla programistów, ponieważ bardzo wiele czynności wykonywanych przez przedsiębiorców można zautomatyzować, a jeszcze więcej zoptymalizować. Co konkretnie daje nam program spedycyjny?

Podstawowa funkcjonalność oprogramowania dla spedycji

Program dla spedycji to przede wszystkim narzędzie, które pozwala planować trasy, przygotowywać listy przewozowe, jak również trzymać rękę na pulsie wszystkiego tego, co dzieje się w firmie. Program jest narzędziem przygotowanym do pracy w bardzo różnych warunkach. Wśród ponad 2000 użytkowników tego narzędzia znajdują się przedsiębiorcy indywidualni, którzy dysponują jednym pojazdem, jak również duże firmy z całą flotą transportową. Dzięki niemu nie trzeba powtarzać tej samej pracy dla wielu modułów, można znacznie ograniczyć czas trwania czynności, jak również uzyskuje się dostęp do informacji o sytuacji firmy w sposób wygodny i bezpośredni.

Specjalne moduły programu spedycyjnego

Programy spedycyjne to swoiste huby, które łączą w jednym miejscu i z jedną bazą danych różne moduły potrzebne na co dzień przedsiębiorcy. Oprogramowanie spedycyjne daje dostęp do systemów magazynowych, mechanizmów księgowych i interfaceów bankowych, pozwala korzystać z giełd transportowych, wyświetla mapy Google i pozwala tworzyć listy przewozowe według najpopularniejszych formatów. Program jest przygotowany w taki sposób, by tworzone przez niego dane mogły zostać łatwo zaczytane przez inne aplikacje, z których korzysta przedsiębiorca. Nie jest on bynajmniej najeżony funkcjami, które byłyby dla większości osób zbędne.