Kluczowy element instalacji elektrycznych

Kluczowy element instalacji elektrycznych

Usługi

Przekaźniki elektryczne odgrywają istotną rolę w przekazywaniu sygnału (napięciowego lub prądowego). W całej instalacji gniazdo przekaźnika pełni kluczową funkcję. Przede wszystkim zapewnia prawidłowy montaż przekaźnika, musi więc być odpowiednio dobrane do jego typu. Jest to szczególnie istotne z uwagi na potencjalne ryzyko spięcia w przypadku nieprawidłowego zestawienia z innymi elementami osprzętu, takimi jak np. podstawka przekaźnika i inne akcesoria do przekaźników.

Gdzie można nabyć?

Gniazdo przekaźnika można kupić online. Elektroniczny sklep internetowy oferuje z reguły różne warianty tych urządzeń. Gniazda do przekaźników, można zamontować na szynie DIN, panelu, płytce PCB, są także takie, które umożliwiają jednoczesny montaż na szynie i panelu. Urządzenia te są dostępne w wersjach z zaciskami sprężynowymi lub śrubowymi, a w zależności od potrzeb mogą być wyposażone także w obejmy metalowe lub klipy plastikowe.

Gniazdo przekaźnika samochodowego to niejedyne komponenty, które można tam zakupić. Występują również: podstawa przekaźników Finder, mostki grzebieniowe oraz całe zestawy montażowe do gniazd przekaźnikowych.

Jakie są rodzaje?

Oferta gniazd do przekaźników i samych tych urządzeń w sklepach jest niezwykle różnorodna. Dostępne jest, m.in.: gniazdo przekaźnika o różnej liczbie pinów: 4, 5, 8, 11 i 14 czy przekaźnik 12 V z podstawką. Oferowane akcesoria do przekaźników dobrych marek są niezwykle wytrzymałe i nadają się do pracy w szerokim zakresie temperatur, zależnie od wybranego modelu, nawet od -25°C do +70°C. Występuje nawet gniazdo przekaźnika o stopniu ochrony IP20.