Żyrandol do salonu – jak go wybrać?

Żyrandol do salonu – jak go wybrać?

Dom i ogród

Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia jest oświetlenie. Powinno ono pełnić nie tylko funkcję praktyczną. Dobrze dobrane oświetlenie może też być dekoracyjnym dodatkiem. W sklepach jest obecnie bardzo duży wybór oświetlenia; do opraw, które są kupowane naprawdę bardzo często należą żyrandole. Wśród nich nie mogło zabraknąć tych do salonu. Jak wybierać żyrandole do salonu?

Klasyczne, nowoczesne, oryginalne

Osoby, które szukają żyrandola do salonu mają naprawdę w czym wybierać. Żyrandole do salonu to bardzo bogaty wybór różnorodnych produktów. Żyrandole do salonu, które oferują zarówno stacjonarne jak i internetowe sklepy z oświetleniem różnią się materiałem, z którego je wykonano, wielkością i stylem. Różnią się także ilością punktów świetlnych. Jeśli chodzi o styl, to do wyboru są zarówno żyrandole kryształowe, wykonane z mosiądzu lub stali, która imituje brąz w klasycznej, ponadczasowej stylistyce. Nie brakuje również nowoczesnych żyrandoli o często bardzo zaskakujących kształtach.

Dobieramy żyrandol do salonu

Mnóstwo stylów, różnorodność materiałów sprawiają, że wybór właściwego żyrandola nie jest łatwy. Do tego mają one przecież różną liczbę punktów świetlnych, a więc różną wielkość. Wybierając żyrandol do swojego salonu kierujmy się zasadą: im większy gabaryt żyrandola, tym większy powinien być metraż salonu. Druga zasada przy wybieraniu żyrandola brzmi: wybieramy żyrandol, który pasuje do ogólnej aranżacji i tworzy z nią spójną całość.

Żyrandol powinien spełniać dwie funkcje: użytkową i dekoracyjną.