Zalety membran dachowych z PVC

Zalety membran dachowych z PVC

Budowa i remont

Membrany dachowe stosuje się powszechnie celem izolacji i uszczelniania dachów. Membrana dachowa z PVC wysoką wydajność osiąga dzięki specjalnej strukturze arkuszy materiału. Pozwala skutecznie i szybko usuwać opary wilgoci, pozostając jednocześnie stabilnym. Tym samym wszelkie efekty atmosferyczne nie skracają żywotności membrany.

Podstawowe zalety membrany z PVC

Trwałość, w porównaniu z innymi materiałami jest znacznie wyższa dla materiału polimerowego. Membrana dachowa jest popularnym materiałem do uszczelniania dachu. Szybki wzrost ich popularności wynika z doskonałych właściwości użytkowych i technologicznych. Po pierwsze, membrany dachowe z PCV są bardzo trwałe, zwykle ich żywotność wynosi około 50 lat. Po drugie, zastosowanie tego materiału gwarantuje dużą szybkość prac instalacyjnych. Producenci produkują rolki o różnych szerokościach, od 1 m do 1,5 m, co pozwala na hydroizolację dachu o dowolnym stopniu złożoności, minimalizując liczbę szwów.

Inne zalety PVC

Dachy wykonane z membran PCV mają wysoką mrozoodporność, co pozwala na pracę o każdej porze roku, przy zastosowaniu tej samej technologii, a jakość pozostaje niezwykle wysoka w każdych warunkach. Ponadto dzisiaj produkowana jest szeroka gama tych materiałów membranowych, dzięki czemu możesz wybrać najlepszą opcję dla każdego dachu. Są wyjątkowo odporne na promieniowanie ultrafioletowe, a ze względu na swoją lekkość mają minimalne obciążenie na konstrukcje wsporcze budynku. Oprócz wszystkich powyższych membrany dachowe mają bardzo atrakcyjny wygląd (większość producentów oferuje szeroką gamę kolorów) i nie wymagają dodatkowej konserwacji podczas pracy.