Zainwestuj w ekskluzywne apartamenty w górach

Zainwestuj w ekskluzywne apartamenty w górach

Nieruchomości

Apartamenty w górach na sprzedaż to oferta, która pojawia się coraz częściej, ale czy na pewno jest to dobra propozycja? Nowe mieszkania w górach można kupić na własny użytek lub w celu wynajęcia ich turystom.

Drugie mieszkanie gdzieś w górach

Istnieją dwa podejścia do kwestii apartamentów w górach. Pierwsze z nich to opcja typowo rekreacyjna. W tym ujęciu apartamenty w górach na sprzedaż to możliwość kupienia dla siebie mieszkania na własność, dzięki czemu każda wycieczka w nasze ulubione miejsce nie musi oznaczać szukania miejsca w hotelu czy pensjonacie. Druga opcja to zakup apartamentu w górach w celu zarobkowym. Obie opcje są tak naprawdę bardzo zbliżone. Różnica polega na intensywności wykorzystywania apartamentu przez nas samych. Pierwsze z tych podejść oznacza, że często będziemy wpadać w góry na krótki czas, na przykład co weekend czy co drugi weekend, więc raczej rzadko będziemy oferować nasz apartament na wynajem. W drugim podejściu będziemy się starać, by ktoś tam był zawsze i tylko od czasu do czasu tym kimś będziemy my.

Czy da się na apartamentach zarobić?

Na pewno apartamenty w górach na sprzedaż nie są tanie, ale nie są też jakoś specjalnie drogie. Mieszkania o podobnym standardzie w dużych miastach są znacznie droższe. Zazwyczaj wystarczy wynajmować apartament zazwyczaj przez około miesiąc w roku, by koszty jego utrzymania się zwróciły. Co więcej, jeśli wzięliśmy kredyt na zakup apartamentu, może się okazać, że zarobimy na spłatę raty, utrzymanie obiektu i jeszcze na dodatkowe wydatki, jeśli tylko będziemy w stanie znaleźć najemców na co najmniej pół roku. Bardzo dużo zależy oczywiście od sytuacji w konkretnym miejscu, ale istnieje naprawdę bardzo duża szansa, że takie apartamenty będą znakomitym sposobem na zarabianie.