Rodzaje węgla, czyli jaki węgiel kamienny możemy kupić

Rodzaje węgla, czyli jaki węgiel kamienny możemy kupić

Przemysł

Węgiel kamienny jest obecnie najczęściej wykorzystywanym do ogrzewania domów paliwem. Ogromną popularnością cieszy się importowany węgiel, wśród którego na pierwszy plan wysuwa się węgiel syberyjski. W sprzedaży dostępny jest węgiel w różnej postaci. Poniżej przedstawiamy rodzaje węgla kamiennego, jakie najczęściej oferowane są przez sprzedawców.

Węgiel kamienny w postaci kostki

Jeśli chodzi o węgiel kamienny, to ten w postaci kostki jest najbardziej kaloryczny. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo niewielka zawartość popiołu. Niewątpliwym węgla w formie kostki jest długi czas utrzymywania się żaru. To bez wątpienia węgiel, na który warto postawić.

Gruby węgiel rodzaju orzech

To kolejny rodzaj węgla kamiennego. Jest to węgiel gruby. Jego czas palenia jest naprawdę długi. Spala się silnym płomieniem. Z uwagi na niewielką zawartość siarki poleca się go wszystkim, którzy chcą zatroszczyć się o swój piec.

Drobny węgiel rodzaju groszek

To węgiel zdecydowanie drobniejszy. Jednocześnie ma on naprawdę dobre właściwości. Jego nie wątpliwą zaletą jest niewielka ilość siarki, co sprawia, że ten rodzaj węgla nie odbija się negatywnie na kondycji pieca, w którym jest spalany. Wymienione rodzaje węgla kamiennego to oczywiście nie wszystko, co dzisiaj można kupić. Jeśli chodzi o importowany węgiel, to dostępny jest on w tych samych formach, co węgiel krajowy. Podejmując decyzję o zakupie węgla, warto pamiętać, że znaczenie ma nie tylko jego forma, ale również jakość. Na węglu nie warto oszczędzać. Im będzie lepszy, tym korzystniej. Będzie bardziej energetyczny i mniej szkodliwy dla pieca. Zainteresowanych tematem odsyłamy do naszego poprzedniego artykułu, w którym przybliżamy sam węgiel kamienny.