Orteza na kontuzję kostki

Orteza na kontuzję kostki

Zdrowie

Kontuzje stawu skokowego, czyli okolic kostki, mogą zdarzyć się każdemu. Niestety nie ma cudownego środka, który byłby w stanie natychmiast je wyleczyć, zazwyczaj potrzebny jest po prostu czas. Żeby jednak staw miał szansę jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności, należy go unieruchomić. Obecnie najwygodniejszym rozwiązaniem w takim przypadku jest orteza na staw skokowy.

Co to jest orteza?

Orteza stawu skokowego, nazywana też ortezą na kostkę, to stabilizator stawu, który pozwala utrzymać go w nieruchomej pozycji. Pod tym względem działa podobnie jak gips, jednak można ją zdjąć, a elementem usztywniającym są wypełnione powietrzem poduszki, pokryte warstwą tkaniny.

Ortezy stosuje się najczęściej przy skręceniach, zwichnięciach czy zerwaniach wiązadeł. Czasem można ich użyć nawet przy złamaniach. W zależności od rodzaju kontuzji, taki stabilizator kostki może mieć różne formy. Istnieją ortezy niewielkie, jak i całkiem solidne, proste lub bardziej skomplikowane.

Gdzie kupić ortezę?

Przede wszystkim orteza na staw skokowy to produkt medyczny, ważne jest więc, aby był kupowany w odpowiednim sklepie, specjalizującym się w tego rodzaju asortymencie. Stanley-Med to profesjonalny sklep medyczny oferujący wysokiej jakości sprzęt ortopedyczny od sprawdzonych producentów.

Można tu znaleźć takie produkty jak stabilizator stawu skokowego czy orteza kostki. Doświadczeni doradcy pomogą dobrać odpowiednią stabilizację, która będzie nie tylko właściwa dla danego urazu, ale też komfortowa dla pacjenta. Więcej informacji można znaleźć na stronie.