Niepłodność - da się z nią walczyć

Niepłodność – da się z nią walczyć

Zdrowie

Niepłodność to niepodważalnie duży problem, z którym zmagają się pary zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Klinika leczenia niepłodności okazuje się być w wielu przypadkach jedynym wyjściem i nadzieją na posiadanie własnego potomstwa. Na problem niepłodności składa się wiele czynników, dlatego też diagnoza w przypadku różnych osób może być inna, tak samo jak dalsze zalecenia. Nie należ więc na to zagadnienie patrzeć ogólnie, ale indywidualnie. Czego zatem można spodziewać się, odwiedzając profesjonalną klinikę niepłodności?

Szczegółowy wywiad i poznanie lekarza prowadzącego 

Obrana przez pary starające się o dziecko klinika leczenia niepłodności powinna być przede wszystkim miejscem godnym zaufania, gdzie z pewnością zestresowana para będzie czuła się swobodnie. Do takich miejsc należy chociażby Klinika Bocian. Podczas pierwszej wizyty nastawić się należy na szczegółowy wywiad, który jest niezbędny, do określenia stanu zdrowia. Należy więc przygotować następujące informacje: 

  • dane na temat przeprowadzanych wcześniej operacji, zabiegów, czy też wcześniejszych prób związanych z in vitro, 
  • zaświadczenia lekarskie, które mogą być znaczące w odniesieniu do płodności, 
  • wszelkie badania laboratoryjne, które się wykonało. 

Leczenie niepłodności to często długi proces, dlatego też pary poznają już na samym początku tej drogi swojego lekarza prowadzącego. Po przeprowadzonym wywiadzie dostosowuje on plan leczenia, zaleca ewentualnie dodatkowe badania i od tego momentu to on jest odpowiedzialny za nadzór nad całym procesem. 

Jakie badania można wykonać w klinice?

Każda klinika leczenia niepłodności jest inna, dlatego też często na swojej stronie internetowej zawczasu informuje pacjentów o tym, jakie można przeprowadzić u niej badania. W przypadku Kliniki Bocian są to między innymi:

  • badanie nasienia oraz hormonalne, 
  • badanie genetyczne i drożności jajowodów, 
  • histeroskopię (zabiegową oraz diagnostyczną).