Kilka sposobów na zepsucie telefonu

Kilka sposobów na zepsucie telefonu

Usługi

W dzisiejszych czasach ludzie zabierają praktycznie wszędzie swojego iPhone’a, przez co często musi on być oddawany do serwisu Apple w celu uporania się z zaistniałymi usterkami. A te bywają rozmaite. Z niektórymi da się nadal funkcjonować, inne zaś sprawiają, że użytkowanie urządzenia jest wręcz niemożliwe. Osoby zajmujące się od kilku lat naprawą poszczególnych modeli z pewnością spotkały się z różnymi typami uszkodzeń. Poniżej przedstawimy kilka z nich.

Zalanie, utopienie swojego telefonu 

iPhone’y stały się nieodłącznymi towarzyszami wielu ludzi, którzy zabierają je dosłownie wszędzie, przez co serwis Apple okazuje się być zazwyczaj ostatnim punktem ich podróży. Do zalań i zatopień dochodzi w wielu miejscach.

W łazienkach, na basenach, nad zbiornikami wodnymi, czy też podczas rozmów w deszczu. Są to lokalizacje niesprzyjające elektronice, która nie jest odporna na wilgoć. Zamoczony telefon powinno się szybko osuszyć z wierzchu i pod żadnym pozorem nie włączać, by nie doprowadzić do niepożądanych spięć. Naprawa Apple w takim przypadku nie powinna zająć dużo czasu i warto się na nią zdecydować, by nie utracić żadnych plików.

Zbicie, zmiażdżenie iPhone’a 

Wyświetlacze telefonów, nieważne jak się o nie dba, często ulegają zniszczeniom, z naprawą których poradzi sobie tylko serwis Apple. Uszkodzenia są zazwyczaj wynikiem upuszczenia urządzenia na twardą nawierzchnię, uderzania nim o coś twardego, czy nawet zgniecenia.

Nie da się ukryć, że iPhone wyposażony jest w bardzo zaawansowaną technologię, jednak nawet i ona na nic się zda, gdy ekran nie będzie reagował na dotyk. W wielu przypadkach naprawa Apple ogranicza się do wymiany wyświetlacza, zdarza się jednak, że uszkodzeniu uległo coś więcej. To jednak mogą ocenić tylko prawdziwi specjaliści.

Wirusy i złośliwe oprogramowanie 

Urządzenia narażone są na różne zagrożenia, które płyną także z sieci w postaci złośliwego oprogramowania. Pogwarancyjny serwis Apple, dedykowany osobom posiadającym już dłuższy czas swoje urządzenia, może okazać się jedynym wyjściem na to, aby uporać się z zaistniałym problemem, przez który mogą nie działać poprawnie niektóre aplikacje, bądź też funkcje w telefonie.