Jakie obowiązki ma deweloper?

Jakie obowiązki ma deweloper?

Nieruchomości

Nie ma znaczenia, czy w obrębie naszych zainteresowań znalazły się mieszkania w Rokietnicy, czy w innej miejscowości, musimy pamiętać o tym, że z deweloperem koniecznie musimy spisać umowę. Prawo, które obowiązuje obecnie jasno precyzuje, jakie obowiązki względem kupujących nie tylko mieszkania w Rokietnicy, ale również w każdym innym mieście ma deweloper.

Broszura informacyjno-reklamowa

Jeszcze przed sporządzeniem umowy dotyczącej sprzedaż mieszkań w Rokietnicy deweloper powinien przygotować broszurę o charakterze zarówno informacyjnym jak i reklamowym. Zasady, jak powinna ona wyglądać zostały określone w załączniku do Ustawy o ochronie praw nabywcy domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego. Warto zapoznać się z tym dokumentem, jeśli chcemy wiedzieć, czy broszura o sprzedaż mieszkań w Rokietnicy została przygotowana prawidłowo.

Akt notarialny dla właściciela

Deweloper, który prowadzi sprzedaż mieszkań w Rokietnicy zobowiązany jest do sporządzenia umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego. Umowa w innej formie jest nieważna – pamiętajmy o tym, gdy interesują nas nowe mieszkania w Rokietnicy. Osoby, które interesują nowe mieszkania w Rokietnicy powinny pamiętać, że mają prawo wglądu do księgi wieczystej.

Mieszkania deweloperskie w Rokietnicy czekają na osoby, które mają dość życia w wielkim mieście. Coraz większą popularnością wśród mieszkańców Poznania cieszą się mieszkania deweloperskie w Rokietnicy i innych małych miejscowościach. Temat ten poruszamy również w naszym innym artykule.