Jaki żyrandol do salonu?

Jaki żyrandol do salonu?

Dom i ogród

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia w każdym wnętrzu jest oświetlenie. Na rynku jest do wyboru mnóstwo różnych typów oświetlenia dobranych tak, aby były idealne do poszczególnych pomieszczeń; stąd też w ofercie są żyrandole salonowe. Ich wybór jest wyjątkowo bogaty. Jak wybrać żyrandol do salonu, aby był zarówno praktyczny jak i dekoracyjny?

Różne materiały i style

Żyrandole salonowe produkowane są z różnych materiałów, w bardzo różnym stylu. W efekcie do wyboru są żyrandole salonowe zarówno stylowe, jak i nowoczesne. Nowoczesne żyrandole do salonu, które cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością to między innymi energooszczędne żyrandole ledowe. Ale to tylko jedna z propozycji; bardzo chętnie kupowane są nowoczesne żyrandole do salonu mosiężne. Mosiądz to materiał, z które powstają także żyrandole do salonu klasyczne. Mimo takiego samego materiały ich stylistyka jest zupełnie odmienna. Żyrandole do salonu klasyczne przypominają dizajnem XIX-wieczne kandelabry; nowoczesne żyrandole do salonu mają proste, często geometryczne kształty. Materiałem bardzo popularnym na żyrandole do salonu klasyczne jest także kryształ.

Jak wybierać żyrandol?

Żyrandol do salonu powinien pasować do aranżacji salonu, powinien być z nią spójny. W dużej przestrzeni także żyrandol do salonu powinien mieć duże rozmiary. Zachowanie właściwych proporcji jest bardzo istotne. Odpowiednio dobrany żyrandol wprowadzi do salonu wyjątkowy nastrój; więcej na tema żyrandoli salonowych przeczytacie w naszym innym artykule.