Jaką tarczę diamentową kupić?

Jaką tarczę diamentową kupić?

Przemysł

Tarcze diamentowe, to najpopularniejsze i najefektywniejsze urządzenia do cięcia oraz szlifowania różnych materiałów. Są zdecydowanie lepsze niż inne tarcze do szlifowania i bardziej uniwersalne.

Jak działa tarcza diamentowa?

Tarczę diamentowe wykonane są najczęściej ze stali, a ich krawędzi pokryte są specjalnym proszkiem, który zawiera syntetyczny diament. Inaczej niż inne tarcze do cięcia i szlifowania, tarcze diamentowe są w stanie poradzić sobie z każdym niemalże materiałem. Dodatkowo te tarcze do szlifowania są dużo bardziej wytrzymałe i charakteryzuje je wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaje tarcz diamentowych

Tarcze do szlifowania z diamentowym wykończeniem można używać do każdego materiału, ale ze względu na wygodę podzielono je na kilka poszczególnych rodzajów, które zostały zaprojektowane szczególnie pod dany materiał. I tak tarczę do cięcia z bieżnią ciągłą, najlepiej sprawdzają się w zakresie przecinania materiałów twardych. Tarczę do cięcia segmentowe bez szczelin, sprawdzają się zwłaszcza w zderzeniu z betonem.

Z kolei te wyposażone w szczeliny ze względu na lepszą stabilność w trakcie pracy sprawdzą się przy cięciu miękkich materiałów takich jak cegły czy choćby dachówki. Na rynku znajdziemy też oczywiście tarczę uniwersalne, które poradzą sobie z każdym materiałem. Niestety za komfort i wygodę będziemy tu musieli zapłacić. Tarczę tego typu są bowiem mniej ekonomiczne. Wymagają częstszej wymiany ostrzy i serwisowania. Jeśli jednak to ograniczenie nas nie przeraża, to w efekcie dostaniemy do ręki tarcze niemalże idealną.