Inseminacja a in vitro – różnice
Polecana i godna zaufania klinika leczenia niepłodności to miejsce, do którego przychodzą pary, mające problem z poczęciem potomstwa. Trudności te mogą mieć różnorodne podłoże, dlatego też do każdego pacjenta podchodzi się w sposób indywidualny i dostosowuje się do jego potrzeb odpowiedni program leczenia. Współczesna technologia pchnęła medycynę na całkowicie nowy poziom, dzięki czemu leczenie niepłodności może opierać się na różnych metodach, a w tym na inseminacji i in vitro. Czym różnią się one między sobą? Tego dowiesz się, zapoznając z poniższą treścią.
Czym jest inseminacja?
Klinika niepłodności, jeżeli jest uznawana za profesjonalną (tak jak jest to w przypadku Kliniki Bocian), zaleca często swoim pacjentom inseminację domaciczną – oczywiście w momencie, kiedy poczyniono ku temu odpowiednie przygotowania oraz pozwalają na to wykonane wcześniej wszystkie niezbędne badania. Jest to w pełni bezpieczna metoda, którą stosuje się już z wielkim powodzeniem od kilku lat. Polega ona na bezpośrednim wprowadzeniu do jamy macicy kobiety nasienia, które tym sposobem omija śluz szyjkowy oraz przeciwciała.
Wcześniej oddane przez partnera plemniki, przed rozpoczęciem zabiegu, przechodzą odpowiednią selekcję w laboratorium. To dzięki niej wyodrębnia się te najbardziej ruchliwe, które mają większą szansę zapłodnić komórkę jajową.
Charakterystyka metody in vitro
Wyniki badań w przypadku wielu pacjentów klasyfikują ich od razu do metody in vitro, którą wykonuje klinika leczenia niepłodności. Polega to na niczym innym jak na pobraniu od kobiety komórek jajowych, a następnie w warunkach laboratoryjnych połączenia ich z plemnikami. W ten sposób uzyskany zarodek umieszcza się dopiero w macicy, aby tam po zagnieżdżeniu się, nowopowstała ciąża mogła w dalszym czasie naturalnie się rozwijać.