Dlaczego warto wybrać oświetlenie ledowe?

Dlaczego warto wybrać oświetlenie ledowe?

Dom i ogród

Diody luminescencyjne są znane i stosowane od kilkudziesięciu lat. Jako alternatywa dla tradycyjnych żarówek lampy LED są jednak stosowane od niedawna.

Dlaczego oświetleniem LED zastępujemy tradycyjne żarówki?

Pierwsze lampy LED, które pojawiły się w sprzedaży były stosunkowo drogie. Bardzo szybko jednak lampy LED zaczęły cieszyć się popularnością, a ich cena zaczęła spadać. Oświetlenie ledowe ma wiele zalet, które konsumenci dostrzegli bardzo szybko. Oświetlenie ledowe na chwilę obecną jest najbardziej energooszczędne; stąd między innymi wynika bardzo duża popularność oświetlenie ledowe. Do zalet z pewnością należy zaliczyć również fakt, iż lampy ledowe nie zawierają nawet śladowych ilości rtęci – są bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego. Do tego lampy ledowe charakteryzują się o wiele dłuższą żywotnością niż tradycyjne żarówki.

Co oświetlimy diodami LED?

Lampy ledowe mają mnóstwo zastosowań. Najczęściej oczywiście wykorzystujemy je w żyrandolach czy kinkietach zamiast tradycyjnych żarówek. Dobra lampa LED może świecić nawet kilka tysięcy godzin. Diody LED mogą dawać światło o różnej temperaturze barwowej. Wypoczynkowi najlepiej sprzyja światło o barwie ciepłej – takie oświetlenie wybieramy do salonu i sypialni. Do kuchni możemy wybrać diody LED, które emitują światło o chłodnej barwie. Diody LED sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, umożliwiają stworzenie wyjątkowej aranżacji w każdym z nich.  Oświetlenie LED można stosować także na zewnątrz. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.