Czy wymiana opon na zimę ma sens?

Czy wymiana opon na zimę ma sens?

Motoryzacja

Choć może się wydawać, że wymiana opon samochodowych na modele zimowe jest czymś oczywistym, w rzeczywistości nadal nie każdy kierowca się na to decyduje. Warto więc jeszcze raz przypomnieć, że jest to jedna z lepszych decyzji, jakie można podjąć. Nowe opony dostosowane do warunków panujących na drodze nie tylko zwiększają poziom bezpieczeństwa, ale i podnoszą komfort jazdy.

Opony całoroczne – czy warto?

Kierowcy niechętni regularnemu wymienianiu opon, często zastanawiają się nad tym, czy nie postawić na modele całoroczne nazywane też wielosezonowymi. Osoby prowadzące sklep z oponami zwykle podchodzą do tej możliwości z pewną ostrożnością.

Zwracają uwagę przede wszystkim na to, że ogumienie wielosezonowe różnią się między sobą. Na rynku nie brakuje modeli wartościowych, wiele jest jednak takich, które powodują zagrożenie bez względu na porę roku. Warto zwrócić uwagę również na to, że opony całoroczne nie zapewniają wysokiego komfortu przez cały czas ich użytkowania. Analizując wyniki testów można łatwo dostrzec, że podczas gdy jedne z nich radzą sobie lepiej latem, inne to zimą są bardziej solidnym rozwiązaniem.

Tani zakup opon – czy to możliwe?

Skoro opony samochodowe całoroczne nie muszą być najlepszym pytaniem, trudno uciec od pytania o to, jak obniżyć koszt zakupu nowych opon letnich i zimowych. Ten wcale nie musi być dużym wydatkiem nawet, jeśli mamy do czynienia z oponami bardzo popularnych producentów.

Chcąc obniżyć koszt zakupu najlepiej odwiedzić sprzedający opony sklep internetowy. Okazuje się, że jest on miejscem, w którym można zaopatrzyć się w nie w cenie nawet o 20-30 procent niższej niż w sklepie stacjonarnym. Warte podkreślenia jest również to, że często organizowane są w nim akcje promocyjne dodatkowo zmniejszające koszt zakupu opon.