Co to jest mieszkanie deweloperskie?

Co to jest mieszkanie deweloperskie?

Nieruchomości

Mieszkania od dewelopera stanowią duży procent rynku wszystkich mieszkań w Polsce. Szczególnie popularne są w dużych miastach. Mieszkania deweloperskie w Poznaniu, to na przykład prawie 85% wszystkich sprzedawanych mieszkań. Lecz co dokładnie oznacza termin mieszkanie od dewelopera w Poznaniu?

Mieszkanie deweloperskie

Mieszkania od dewelopera nie mają jednej spójnej definicji. Co innego otrzymamy, kupując mieszkania deweloperskie w Poznaniu, co innego przez to rozumieć będzie firma budownicza w innej części Polski. Mieszkania od dewelopera najczęściej oznaczać będą taki lokal, który nie nadaję się od razu do zamieszkania, ale został tak przygotowany, by bez konieczności dokonywania dodatkowych czynności podjąć pracę wykończeniowe.

Mieszkanie od dewelopera to zatem po prostu lokal w stanie surowym, w którym należy przeprowadzić niezbędne pracę związane z doprowadzeniem przyłączy, pomalowaniem ścian, położeniem podłóg, a czasami nawet zagospodarowaniem przestrzeni dookoła budynku.

Definicja zależy od wykonawcy

To, co zastaniemy w lokalu zależy od tego, jak wykonawca rozumie pojęcie mieszkanie od dewelopera. Dla przykładu mieszkania deweloperskie w Poznaniu najczęściej posiadają, drzwi, ściany przygotowane do malowania, pełną instalacje, wodno – kanalizacyjną i elektryczną, tynk, grzejniki, gniazdka elektryczne, schody wraz z balustradą czy przygotowane miejsca parkingowe.

Wszystkie te elementy powinny być zapisane w umowie kupna-sprzedaży, a każdy nabywca mieszkania, ma pełne prawo wiedzieć przed zakupem, co deweloper rozumie przez mieszkanie do wykończenia.